Podkarpacie znowu górą
W dniach 30 maja – 1 czerwca 2014 roku na estradzie Amfiteatru Miejskiego im. Stanisława Hadyny w Wiśle – woj. śląskie odbyły się XVIII Ogólnopolskie Spotkania Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych – Wisła 2014, którego organizatorem był Zarząd Główny Związku OSP RP oraz Burmistrz Miasta Wisły i Wiślańskie Centrum Kultury.
W przeglądzie wystąpiło dwadzieścia sześć zespołów z całej Polski przedstawiając dorobek artystyczny swoich regionów a wśród nich zespół z podkarpacia – Regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” , działający pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach gm. Zarszyn, pow. sanocki.
Zespół zaprezentował dwie wiązanki taneczne regionu rzeszowskiego i krośnieńskiego, wykonane przez grupę taneczną i wokalną dając zgromadzonej publiczności powód do dobrej zabawy. W programie wystąpił również „Sołtys Kierdziołek” ze swym zabawnym monologiem.
Grupy do występu przygotowali Joanna i Jacek Gomułka oraz Edward Litwin – Kierownik RZL „Ziemia Sanocka”.
W podsumowaniu całej imprezy, w czasie koncertu finałowego, jakże miło było usłyszeć, iż Regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” został zaproszony do dekoracji na „najwyższym stopniu podium”, otrzymując równocześnie wiele owacji oraz nagrodę Zarządu Głównego Związku OSP RP.

Dodane 17 Czerwca 2014
@ 11 Grudnia 2014 11:32 am
Gratuluję. Dlaczego tak mało się mówi o tym sukcesie?