Aktualności


Witamy na oficjalnej stronie internetowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach. Znajdą tu Państwo wszelkie informacje dotyczące działalności OSP, a także Zespołu Ludowego "Ziemia Sanocka".

 
Ciężka sobota
W sobotę (07.12) o godzinie 13.35 zostaliśmy zadysponowani przez PSP do zwalonego przez wiatr drzewa na halę sportową przy Szkole Rolniczej. Do akcji udaliśmy się Gazelą, przy usuwaniu drzewa brało udział pięciu druhów.
Niespełna godzinę po akcji o 15.30 znów zawyła syrena, po przybyciu pod remizę zobaczyliśmy w odległości150m ogień na poddaszu domu mieszkalnego, od razu wyjechał Star i Jelcz potem Gazela. Na miejscu zostały zbudowane dwie linie główne z Jelcza i Stara trzy linie gaśnicze w ataku i jedna w obronie sąsiednich budynków, w rzece zostały utworzone dwa punkty zasilania. Na miejsce dojeżdża JRG Sanok i OSP Długie, zostają zbudowane kolejne dwie linie gaśnicze. Gdy roty walczą z ogniem na poddaszu, część druhów ratuje dobytek z parteru przed zalaniem. Mimo szybkiej akcji spaleniu uległo niemal całe poddasze.

W akcji zaangażowane były JRG Sanok (GCBA), OSP Długie (GBA), OSP Nowosielce (GCBA, GBA, GLBM),i trzydziestu druhów w tym dwudziestu z naszej jednostki.

W niedzielę kilkunastu druhów w tym z OSP Pielnia pomagało w sprzątnięciu i zabezpieczeniu pogorzeliska.

Zdjęcia z akcji na stronie ezarszyn.


Komentarzy 0
Dodane 10 Grudnia 2013
Autor:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotionki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Nie pamiętaj
Content Management Powered by CuteNews


Copyright by OSP Nowosielce. Wszelkie prawa zastrzeżone.