Szkolenie Podstawowe
W dniach 08-26 lipca nasza jednostka była gospodarzem Kursu Podstawowego na strażaków-ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, prowadzonego przez pracowników PSP w Sanoku. Podczas kursu słuchacze uczestniczyli w zajęciach teoretycznych w Domu Kultury i praktycznych na stadionie Szarotki. Realizowali między innymi następujące zagadnienia: proces spalania i rozwój pożaru sprzęt pożarniczy, łączność i alarmowanie, taktyka gaszenia pożarów, podstawy organizacji akcji, ewakuacja ludzi i zwierząt. Podczas zajęć praktycznych poznawali zasady ratownictwa medycznego, pracowali w aparatach dróg oddechowych oraz ćwiczyli rozwinięcia gaśnicze i sprawianie drabin. Kurs zakończył się egzaminem przeprowadzonym na obiektach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Z naszej jednostki egzamin pozytywnie zaliczyło trzech druhów Mateusz Mołocznik, Paweł Szelka i Łukasz Maciejowski – Gratulacje.

Dodane 30 Lipca 2013