Regionalny Zespół Ludowy ZIEMIA SANOCKA w 2012 roku
Minął kolejny, 40-ty już JUBILEUSZOWY rok działalności Regionalnego Zespołu Ludowego ZIEMIA SANOCKA, rok, który obfitował w kolejne, nowe wyzwania, nowe kontakty a co za tym idzie koncerty zespołu w nowych, dotychczas nie odwiedzanych, a na pewno uroczych zakątkach kraju, dla nowej, zazwyczaj miłej i przesympatycznej publiczności.

RZL ZIEMIA SANOCKA uczestniczył w jakże doborowym towarzystwie znanych zespołów krajowych i zagranicznych podczas 38-mego Jarmarku Folklorystycznego zorganizowanego 3-go czerwca w przepięknej scenerii Sanockiego Muzeum Budownictwa Ludowego. W imprezie folklorystycznej wystąpiły: Zespół Tańca Ludowego „Krakowiak” z Krakowa, Zespół wokalny „Illengo” – Węgry, Zespół taneczny „Tisza Folkband” – Węgry, Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny” z Rzeszowa oraz Zespół Tańca Ludowego „Marzenie” z Ukrainy zaś całą „ucztę folklorystyczną” rozpoczął swym koncertem RZL „ZIEMIA SANOCKA” z Nowosielec. Po koncercie zespół wykorzystał swój pobyt w skansenie wykonując podczas zwiedzania zabytków pamiątkowe fotografie.
MBL.jpg
MBL1.jpgMBL2.jpgMBL3.jpgMBL4.jpgMBL5.jpgMBL6.jpg

17-go czerwca 2012 roku z inicjatywy Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wójta Gminy Zarszyn w Rudawce Rymanowskiej odbyła się impreza pod nazwą „Międzyregionalny pokaz i zawody zabytkowych sikawek konnych” gdzie zgromadzone drużyny i zaprzęgi konne zmagały się dzielnie zarówno na torze przeszkód jak i podczas ćwiczeń bojowych. Zawody zakończyła część artystyczna, w której wystąpił ze swym koncertem taneczno wokalnym RZL „ZIEMIA SANOCKA” oraz znany w kraju i poza jego granicami Kabaret z KOPYDŁOWA prezentując jak zwykle bardzo zabawny i udany program.
RUDAWKA.jpgRUDAWKA1.jpgRUDAWKA2.jpgRUDAWKA_3.jpg

W dniach 22-24 czerwca 2012 roku miały miejsce XVII Ogólnopolskie Spotkania Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych R P, które tym razem odbyły się w uroczym zakątku Polski – w Wiśle. W wyniku aktywnej działalności zespołu, prowadzonej w 2011 roku do Krajowego Przeglądu zakwalifikował się również RZL „ZIEMIA SANOCKA”, który godnie prezentował na gościnnej śląskiej ziemi nie tylko Gminę Zarszyn ale i całe Podkarpacie, plasując się w końcowej klasyfikacji przeglądu na czwartym miejscu w kraju. Członkowie zespołu oprócz artystycznych doznań i wrażeń mieli okazję poznać przepiękne widoki górskie Beskidu Śląskiego z fantastycznie wbudowaną architekturą sportową i rekreacyjno wypoczynkową, łącznie ze skocznia narciarską im. Adama Małysza.

W.jpgW1.jpgW2.jpgW3.jpgW4.jpgW5.jpgW6.jpgW7.jpg

„Czterdzieści lat minęło…..” to motto miłego wydarzenia , jakie miało miejsce 1-go lipca 2012 roku w Nowosielcach. Otóż w dniu tym Regionalny Zespół Ludowy „ZIEMIA SANOCKA” obchodził piękny Jubileusz – czterdziestolecie swojej artystycznej działalności. Uroczystości rozpoczęła niedzielna Msza Święta w miejscowym Kościele Parafialnym, zaś przeddzień w sobotę przedstawiciele zespołu odwiedzili groby byłych członków zespołu. Kierownik Zespołu przypomniał zgromadzonej młodzieży krótki życiorys każdej z tych postaci, utrwalając w pamięci ich wkład w historię poszczególnych grup zespołowych.
W niedzielę o godzinie 16-tej w Wiejskim Domu Kultury w Nowosielcach zgromadzili się byli i aktualni członkowie oraz sympatycy zespołu a także liczni mieszkańcy wsi na głównym bloku uroczystości jubileuszowych. Nie zabrakło również zaproszonych gości, wśród których miło było powitać przedstawicielkę Komisji Kultury w Zarządzie Głównym Związku OSP RP w Warszawie Panią Zofię Tokarczyk, Wójta Gminy Zarszyn Pana Andrzeja Betleja, Zastępcę Wójta Pana Zbigniewa Deca oraz inne ważne osobistości, które pojawiły się na uroczystości. Po części oficjalnej z jakże miłymi przemówieniami oraz życzeniami dla zespołu na dalsze okresy jego działalności zgromadzeni obejrzeli bogatą programowo część artystyczną ze wspaniałym koncertem jubileuszowym poszczególnych grup zespołowych, po czym zaproszeni goście oraz byli i obecni członkowie zespołu w kameralnym nastroju i przyjacielskim gronie spędzali czas na wspomnieniach i wspólnej zabawie do późnych godzin nocnych.

JUBIL.JPGJUBIL1.JPGJUBIL2.JPGJUBIL3.JPG

Podsumowując okres artystycznej działalności w 2012 roku RZL ZIEMIA SANOCKA zaakcentował swoją obecność mocnym i żywiołowym występem podczas uroczystości obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Akademia odbyła się w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Nowosielcach w ramach prowadzonego przez miejscową OSP Projektu. Na zakończenie bogatego programu artystycznego wystąpiły obie grupy zespołu z bardzo widowiskowym programem a żywiołowe i perfekcyjne jego wykonanie zostało nagrodzone szczerym aplauzem przez zgromadzoną licznie publiczność.

Ponadto, jak co roku poszczególne grupy zespołowe obsługiwały na miarę swoich możliwości różne imprezy kulturalne na terenie całego Podkarpackiego Województwa dając zgromadzonej publiczności wiele radości, dobrą zabawę i moc zadowolenia. Zapraszamy do oglądania kolejnych koncertów zespołu wszystkich, dla których RZL ZIEMIA SANOCKA jest właściwą płaszczyzną wspólnego porozumienia i realizacji zamierzonych celów.

Dodane 24 Lutego 2013
kibic @ 24 Lutego 2013 07:23 pm