Aktualności


Witamy na oficjalnej stronie internetowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach. Znajdą tu Państwo wszelkie informacje dotyczące działalności OSP, a także Zespołu Ludowego "Ziemia Sanocka".

 
Regionalny Zespół Ludowy ZIEMIA SANOCKA w 2011 roku
Minął kolejny, 39-ty już rok działalności Regionalnego Zespołu Ludowego ZIEMIA SANOCKA, rok, który obfitował w nowe wyzwania, nowe kontakty a co za tym idzie koncerty zespołu w nowych, dotychczas nieodwiedzanych miejscach, dla nowej, jakże często miłej i przesympatycznej publiczności...

RZL ZIEMIA SANOCKA uczestniczył w dwóch Regionalnych Przeglądach Zespołów Artystycznych ZOSP RP. W lipcu występował w Ciechanowcu na Podlasiu, gdzie swym wigorem oraz urozmaiconymi tańcami rzeszowskimi zaimponował licznie zgromadzonej, podlaskiej publiczności. Nagrodą były gromkie brawa rozbawionej publiczności oraz wyróżnienie od Jurorów. Przegląd odbywał się na terenie miejscowego Muzeum Budownictwa Ludowego, w związku, z czym Zespół miał możliwość wykorzystania przepięknej scenerii i urokliwych zakątków Skansenu do wykonania sesji zdjęciowej, z której zdjęcia wykorzystano przy drukowaniu zespołowego kalendarza na 2012 rok.

Fotorelacja


20-go listopada 2011 roku RZL ZIEMIA SANOCKA koncertował na kolejnym Regionalnym Przeglądzie Zespołów Artystycznych ZOSP RP, który tym razem odbywał się w Opatowie Świętokrzyskim – mieście dobrze znanym zespołowi z wielu występów w poprzednich latach. Werwą, uśmiechem, pogodą ducha i promieniującą z twarzy występujących radością poszczególne grupy zespołowe podbiły licznie zgromadzoną publiczność, zaś Przewodniczący JURY nie omieszkał w posumowaniu Przeglądu z wielkim uznaniem zauważyć występ RZL ZIEMIA SANOCKA.

Fotorelacja


Oprócz tradycyjnych występów z repertuarem wiązanek regionalnych tańców RZL ZIEMIA SANOCKA zaprezentował się również w IMPREZIE WESELNEJ zorganizowanej 31-go lipca w Rymanowie Zdroju przez Gminny Ośrodek Kultury w Romanowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Burmistrza Gminy Rymanów pod hasłem WESELE PODKARPACKIE (VI edycja). Weselne biesiadowanie zostało zrealizowane przez dwanaście zespołów Podkarpacia i sąsiedniej Słowacji a perfekcyjnie przedstawiane przez występujące grupy poszczególne fragmenty weselnych godów spotkały się z gorącym przyjęciem przez licznie zgromadzoną publiczność. Grupa RZL ZIEMIA SANOCKA przedstawiła dwie części z „własnego wesela” zatytułowane: „Zaprosiny na wesele” i Przygotowanie do wesela”. Na zakończenie imprezy po rozdaniu pamiątkowych dyplomów poszczególne grupy artystyczne przy dźwiękach zgromadzonych kapel połączyły się w pląsach z rozbawioną i oklaskującą gromkimi brawami publicznością.

Fotorelacja


RZL ZIEMIA SANOCKA został zaproszony jako reprezentant Gminy Zarszyn do udziału w imprezie pod hasłem FESTIWAL KULTURY, która odbyła się 21 sierpnia w miejscowości Radvań - Okręg Humenne na Słowacji. Występująca grupa zespołu godnie reprezentowała macierzystą Gminę oraz „Sanocką Ziemię” rozbawiając Słowacką publiczność efektownymi wiązankami tańców rzeszowskich i krośnieńskich, otrzymując w zamian gromkie oklaski i wyrazy wdzięczności. Nie brakło również spotkań ze znajomymi oraz wspólnych fotografii.

Podsumowując okres artystycznej działalności w 2011 roku RZL ZIEMIA SANOCKA zaakcentował swoją obecność mocnym i żywiołowym występem podczas uroczystości gminnych obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Akademia odbyła się w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Nowosielcach w ramach prowadzonego przez miejscową OSP Projektu. Na zakończenie bogatego programu artystycznego wystąpiła czternastoosobowa grupa taneczno wokalna zespołu z bardzo widowiskową wiązanką „Cebula” a żywiołowe i perfekcyjne jej wykonanie zostało nagrodzone szczerym aplauzem przez zgromadzoną licznie publiczność.

Fotorelacja


Ponadto, zespół aktywnie uczestniczył we wszystkich edycjach organizowanych przez OSP Nowosielce w ramach operacji „Sprawni i aktywni w każdym wieku” oraz jak co roku poszczególne grupy zespołowe obsługiwały na miarę swoich możliwości różne imprezy kulturalne zarówno na terenie Zarszyńskiej Gminy, jak i Sanockiego Powiatu a także Podkarpackiego Województwa dając zgromadzonej publiczności wiele radości, dobrą zabawę i moc zadowolenia. Przed zespołem rok Jubileuszu – 40 lecia swej działalności. Zapraszamy do świętowania z tej okazji wszystkich, dla których RZL ZIEMIA SANOCKA jest dobrą płaszczyzną wspólnego porozumienia i realizacji zamierzonych celów.


Komentarzy 6
Dodane 12 Lutego 2012
@ 01 Września 2013 07:46 pm
nice articles
ugg boots for sale http://www.uggsbootssale.eu
@ 02 Września 2013 09:45 am
nice articles
ugg store london http://www.uggrbootsstore.eu
@ 04 Września 2013 05:39 am
nice articles
ugg boots sale uk http://www.uggr-online.eu
@ 04 Września 2013 05:39 am
good articles
uggs http://www.uggrsale.eu
@ 05 Września 2013 04:57 pm
thanks for share!
ugg australia http://www.uggraustralia.eu
@ 06 Września 2013 02:22 pm
nice articles
ugg stores http://www.uggsstore.eu
Autor:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotionki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Nie pamiętaj
Content Management Powered by CuteNews


Copyright by OSP Nowosielce. Wszelkie prawa zastrzeżone.