Aktualności


Witamy na oficjalnej stronie internetowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach. Znajdą tu Państwo wszelkie informacje dotyczące działalności OSP, a także Zespołu Ludowego "Ziemia Sanocka".

 
„ … i już po zawodach”
dla dzieci i młodzieży z terenu działania LGD „Dorzecze Wisłoka” o puchar Prezesa LGD „Dorzecze Wisłoka”, zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nowosielcach w dniu 29 maja 2011 r., w ramach operacji „Sprawni i aktywni w każdym wieku” z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013, finansowanych ze środków Europejskiego funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, pod nazwą „Wiosenna ścieżka do zdrowia i sprawności”. Celem realizowanej operacji jest między innymi :
- integracja poprzez dobrą, wesołą zabawę,
- promocja zdrowej, rozsądnej i humorystycznej rywalizacji wśród
zawodników i kibicującej publiczności,
- pozytywne i radosne nastawienie do życia codziennego,
- uczenie bycia jedną społecznością LGD,
- wyrabianie nawyku aktywnego, radosnego wypoczynku.

Po powitaniu uczestników zawodów i przybyłych gości, konferansjer Pani Beata Nawalaniec odczytała referat wprowadzający na temat realizowanego zadania. W związku z tym, że zawody realizowane były w okresie obchodów Dnia Matki i Dnia Dziecka, życzenia zarówno dla Matek jak i Dzieci złożyli Pan Albin Burczyk, Przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nowosielcach oraz Pani Agnieszka Drozd Dyrektor Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego Krąg w Nowosielcach.
Program naszych zawodów wypełnił piękny występ artystyczny w wykonaniu dzieci w wieku od 3 do 5 lat uczęszczających doPrzedszkola oraz Oddziału Przedszkolnego w Nowosielcach, przygotowanych przez panie nauczycielki: Elżbietę Malinowską i LidięBętkowską . Dzieciaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały inscenizację pt. „Bajeczka o małpce”. Niekończącymi się brawami publiczność obdarowała maluszków za profesjonalnie wykonany „Występ mażoretek”, taniec „Smerfny rap” i „Taniec kwiatowy”– zachowywały się na scenie jak prawdziwi artyści.
No i rozpoczęły się zawody przy pięknej, słonecznej pogodzie. Powitano drużynyi opiekunów drużyn z Nowosielec, Długiego i Nadolan a także komisję sędziowską powołaną z przedstawicieli – opiekunów poszczególnych drużyn, która czuwała nad przebiegiem zawodóworaz powitano prowadzących zawody, Państwa Joannę i Jacka Gomułków. Przeprowadzono sześć konkurencji sportowych w oparciu o opracowany Regulamin dla trzech grup wiekowych, z tego:
- po 10 zawodników – Grupa I mieszana (chłopcy i dziewczęta) z klas I, II i III
Gimnazjum z Nowosielec, Nadolan i Długiego,
- po 10 zawodników – Grupa II mieszana (chłopcy i dziewczęta) z klasy IV, V i VI
Szkoły Podstawowej z Nowosielec, Nadolan i Długiego,
- po 10 zawodników – Grupa III mieszana (chłopcy i dziewczęta ) z Przedszkola,
Oddziału Przedszkolnego i I, II i III klasy Szkoły Podstawowej w Nowosielcach.
Organizator zawodów zapewnił sprzęt potrzebny do przeprowadzenia poszczególnych konkurencji. Zawodnicy ubrani byli w strój i buty sportowe. Dwie drużyny z Nowosielec wprowadziły wesoły nastrój, wyróżniały się strojami – różowymi bluzeczkami z kokardkami.
Dla wszystkich drużyn obowiązywały jednakowe konkurencje, a to: rzut kaloszem, wyścigi w workach, sztafeta z rakietką, przelewanie i przenoszenie wody z beczki do wiadra, sztafeta z przeszkodami i sztafeta strażacka.
Ogłoszono wyniki zawodów i Pani Bogumiła Bętkowska, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Wisłoka” w asyście Pana Damiana Kozieradzkiego Członka Zarządu OSP w Nowosielcach, wręczyła drużynom zwycięskim osiem pucharów oraz dyplomów.
Zdaniem organizatorów imprezy, celoperacji został w pełni osiągnięty. Śmiechom i dobrej, wesołej zabawie nie było końca, co świadczy o pełnej integracji dzieci, młodzieży i osób starszych. Zdrowa, rozsądna i humorystyczna rywalizacja wśród zawodników i kibicującej publiczności, świadczyła o pozytywnymi radosnymnastawieniu do życia codziennego. Prowadzący zawody kilkakrotnie zwracali uwagę wszystkich jednak na najlepiej kibicującą publiczność z Nadolan. Uczestnicy zawodów, zarówno zawodnicy jak i publiczność kibicująca, byli jakby jedną społecznością LGD radośnie i aktywnie wypoczywającą podczas tej imprezy.
Na zakończenie imprezy wydano uczestnikom zawodów posiłki i zaproszono na tańce przy muzyce dyskotekowej, serwowanej przez Tobiasza Burczyka wraz z kolegą.

Fotorelacja

Agata Kozieradzka
koordynator projektu


Komentarzy 15
Dodane 09 Czerwca 2011
@ 01 Września 2013 06:48 pm
thank you for share!
cheap ugg boots http://www.uggr-online.eu
@ 02 Września 2013 10:42 am
thank you for share!
uggs nederland http://www.uggrsale.eu
@ 04 Września 2013 05:39 am
good articles
uggs outlet online http://www.uggseoutlet.eu
@ 04 Września 2013 05:40 am
thank you for share!
sale on uggs http://www.uggseonsale.eu
@ 05 Września 2013 08:53 pm
good articles
ugg bailey button http://www.baileybuttonuggs.eu
@ 06 Września 2013 01:55 pm
thanks for share!
ugg sale boots http://www.uggsbootssale.eu
@ 01 Listopada 2013 10:09 pm
Pop Over To This Site
sparkly uggs http://sparklybootssale.com
@ 02 Listopada 2013 10:16 am
Sneak A Peek At This Web-site
ugg usa http://www.ggseusa.com
@ 02 Listopada 2013 12:42 pm
Check these guys out
uggs coupon code http://couponcodeshop.org
@ 03 Listopada 2013 07:25 am
Try these out
cheap uggs online http://bootsonlineie.com
@ 03 Listopada 2013 09:04 am
Click For MORE INFO
ugg boots uk http://www.uggbootssaleuk.eu
@ 04 Listopada 2013 04:58 am
Try This Site
knock off uggs http://knockoffbootsuk.com
@ 11 Listopada 2013 08:55 am
Go To This Web-site
uggs coupon code http://couponcodeboots.com
@ 13 Listopada 2013 11:37 am
Try This Website
uggs for less http://cheapbootsforless.com
@ 13 Listopada 2013 12:38 pm
Visit THIS WebSite
uggs outlet store http://www.ggsestore.com
Autor:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotionki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Nie pamiętaj
Content Management Powered by CuteNews


Copyright by OSP Nowosielce. Wszelkie prawa zastrzeżone.