Aktualności


Witamy na oficjalnej stronie internetowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach. Znajdą tu Państwo wszelkie informacje dotyczące działalności OSP, a także Zespołu Ludowego "Ziemia Sanocka".

 
Pomoc od Polaków z Chicago dla powodzian na Podkarpaciu
Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego Krąg w Nowosielcach po raz drugi zawiozło dary dla powodzian w Ziempniowie w powiecie mieleckim. Odwiedziliśmy również Jasło oraz Trzcinicę w gminie Jasło. Zamieszczamy opis pomocy dla osób dotkniętych powodzią, których domy mieszkalne zostały zalane. Pomoc zorganizowała Pani Dorota Kozieradzka z Chicago oraz Klub Motocyklowy Sokół MC Chicago USA w dniu 9 lipca 2010.

Stowarzyszenie nasze otrzymało wiadomość, że Pani Dorota Kozieradzka oraz Klub Motocyklowy Sokół MC w Chicago zamierzają zorganizować pomoc dla powodzian w Polsce na Podkarpaciu.
Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenie naszego Stowarzyszenia w realizowaniu akcji pomocowych - między innymi przeprowadzenie w maju tego roku zbiórki od mieszkańców Nowosielec darów dla powodzian, następnie zawiezienie ich na zalane tereny powiatu mieleckiego wraz z Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach, zaoferowaliśmy swoją pomoc w pośredniczeniu dostarczenia przysłanych przez Organizatorów z Chicago darów do ludzi w miejscach najbardziej dotkniętych powodzią w województwie podkarpackim.
Wiedząc, że czas powodzi w Polsce, to pora na trudny, praktyczny sprawdzian z człowieczeństwa, które trzeba mierzyć miarą sumienia i miarą ducha a dotychczasowa pomoc, która dotarła do powodzian była kroplą w morzu potrzeb, ze wzruszeniem przyjęliśmy wiadomość, że przywiezione od nas dary trafiły do osób wówczas najbardziej potrzebujących.
Dlatego też, Stowarzyszenie nasze poinformowało Organizatorów zbiórki z Chicago, że powodzianom, zarówno dzieciom, jak i dorosłym bardzo potrzebne są rzeczy nieużywane, między innymi: bielizna, odzież, obuwie, koce, kołdry, śpiwory, ręczniki, pościel, środki higieniczne.
W dniu 9 lipca 2010 r. Pani Dorota Kozieradzka z Chicago wraz z Kierownictwem Klubu Motocyklowego ‘’Sokół” w swej siedzibie w Chicago, zorganizowali imprezę charytatywną pod hasłem: ”Pokaż jak żyć”. Podajemy link: http://tvpolish.com/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7%E2%8C%A9=pl
Tego wieczoru odbyła się premiera piosenki, dedykowanej dla powodzian z Podkarpacia, pod tytułem „Pokaż jak żyć” w wykonaniu artystów polonijnych: Doroty Kozieradzkiej, Andrzeja Mroczka, Barbary Błasik, Dori Koz, Jacka Adamskiego oraz DJ Bartka Zielińskiego, który ponadto, serwował muzykę tego wieczoru. Zapraszamy do posłuchania piosenki, podajemy link:
http://www.transcendentphoto.com/komunia/index.php?initial_nav=Powodzianom
Przeprowadzili loterię fantową i licytację, jak również zbiórkę darów dla powodzian z Podkarpacia. Uczestnicy imprezy ofiarowali: odzież, bieliznę, obuwie, koce, kołdry, ręczniki, pościel, środki higieniczne.
Impreza charytatywna odbyła się dzięki sponsorom: Żywiec, Sami Swoi Restaurant, The New Age Spa Instytute, Maggie D Band, Big Fish Restaurant, Chicago Dog Academy, Małgorzata Cierniak, Zig Zag Hair & Makeup Studio, Ośrodek Wypoczynkowy ”Marianville”, Skin Care by Ania, Roman Siemonka.
W wyniku przeprowadzenia akcji zbierania darów dla powodzian oraz wsparcia finansowego, Organizatorzy z Chicago w październiku przysłali na adres naszego Stowarzyszenia 9 paczek o łącznej wadze 526,5 kg oraz na nasze konto w banku kwotę 2.340,60 USD.
Z nadzieją na dotarcie przez nas z pomocą do ludzi w miejsca najbardziej dotknięte powodzią w województwie podkarpackim, pozostawaliśmy w przekonaniu, że wrażliwość naszej Polonii na ludzkie cierpienie i wysiłek członków naszego Stowarzyszenia, w jakimś stopniu pozwoli w tym cierpieniu ulżyć.
Komisyjnie otwarto paczki, ustalono ilość i jakość otrzymanych rzeczy oraz dokonano segregacji tematycznej ich zawartości.
W ustaleniu konkretnych nazwisk i adresów 21 rodzin poszkodowanych w wyniku powodzi, u których zalaniu uległy pomieszczenia mieszkalne, tj. 5 rodzin z Jasła, 6 rodzin z miejscowości Trzcinica w gminie Jasło oraz 10 rodzin z Ziempniowa w gminie Czermin w powiecie mieleckim, pomogli nam Pan Janusz Konieczny, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Pan Andrzej Betlej Wójt Gminy Zarszyn, którzy nawiązali kontakt z władzami samorządowymi tych terenów tj. Burmistrzem Jasła i Wójtem Gminy Jasło a także Pan Franciszek Augustyn, Prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu, który nawiązał kontakt z Wójtem Gminy Czermin w powiecie mieleckim.
Z rekomendacji wyżej wymienionych Panów skorzystaliśmy z uwagi na uniknięcie ewentualnych zbędnych kosztów z tytułu rozmów z pracownikami urzędów terytorialnych, prowadzonych z prywatnych telefonów.
Znając stan osobowy wszystkich 21 rodzin, płeć i wiek, cechy charakterystyczne sylwetek oraz zgłaszane przez nich zapotrzebowanie na poszczególne artykuły, przy pomocy Pań: Beaty Nawalaniec i Janiny Węgrzyn byliśmy w stanie przygotować w paczkach rzeczy odpowiednie zarówno tematycznie, zgodnie z zapotrzebowaniem, jak i rozmiarowo.
Za wybrane z konta dolary, wymienione w banku na 6.500,00 PLN, zakupiliśmy 2 pralki automatyczne, 3 kuchnie gazowe, 3 wersalki, 3 odkurzacze oraz dla miejscowości Ziempniów artykuły na paczki żywnościowe a także 10 kompletów składających się z kołdry, poduszki, pościeli i prześcieradła, których zakup sfinansowała Pani Urszula Wanielista, Kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MEDICSAN w Nowosielcach, przekazując na ten cel kwotę 1.000,00 złotych. Na zakup wyżej wymienionych rzeczy posiadamy faktury VAT. Robiąc paczki, rozdysponowaliśmy 100 % rzeczy otrzymanych w paczkach z Chicago oraz rzeczy zakupionych.
W dniu 12 listopada 2010 r. przedstawiciele Stowarzyszenia w składzie Agata Kozieradzka, Małgorzata Rogowska, Marcin Węgrzyn oraz Włodzimierz Kozieradzki Naczelnik OSP w Nowosielcach a także Pan Marek Michalski, który dokumentował fakt dostarczenia darów robiąc zdjęcia i nagrywając film, wyjechaliśmy do Jasła i Trzcinicy. Z uwagi na bardzo rozległy teren, do domów wróciliśmy późnym wieczorem.
Przed wyjazdem w teren, w Urzędzie Miejskim w Jaśle, spotkaliśmy się z Marią Kurowską, Burmistrzem Jasła, Stanisławem Pankiewiczem, Wójtem Gminy Jasło, Dorotą Lignar Dyrektorem MOPS w Jaśle, Romaną Wachel Kierownikiem GOPS w Jaśle a także przedstawicielem mediów lokalnych. Krótko omówiliśmy misję i cel naszego przyjazdu a także obdarowaliśmy zebranych obrazkami św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. W każdym odwiedzonym przez nas domu, wręczyliśmy domownikom pisemną informację o darczyńcach oraz obrazki Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, przybliżając sylwetkę świętego i misję naszego Stowarzyszenia.
W dniu 14 grudnia 2010 r. przedstawiciele Stowarzyszenia w składzie Agata Kozieradzka, Małgorzata Rogowska oraz Włodzimierz Kozieradzki Naczelnik OSP w Nowosielcach a także Franciszek Bętkowski, pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zarszynie - kierowca samochodu wiozącego dary, wyjechaliśmy do Ziempniowa w gminie Czermin w powiecie mieleckim.
W Remizie strażackiej czekali na nas przedstawiciele rodzin, dla których przywieźliśmy dary oraz Pani Elżbieta Szymczuk Zastępca Wójta Gminy Czermin, Franciszek Augustyn - Prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu, Janina Forczek Kierownik GOPS Czerminie, Agata Sidur pracownik GOPS w Czerminie, Józef Pachut ks. proboszcz wsi Ziempniów, Jan Ziomek Radny wsi Ziempniów a także przedstawiciel lokalnych mediów. Po krótkim omówieniu misji i celu naszego przyjazdu, obdarowaliśmy zebranych obrazkami św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego a także życzeniami świątecznymi, przekazanymi na piśmie przez Zarząd Główny naszego Stowarzyszenia. Wszyscy ze wzruszeniem wysłuchali piosenki, dedykowanej dla powodzian z Podkarpacia, pod tytułem „Pokaż jak żyć” w wykonaniu artystów polonijnych z Chicago.
W związku z tym, że przebywał z nami ksiądz proboszcz z Ziempniowa a my zabraliśmy ze sobą opłatki, urządziliśmy skromną wigilię przy gorącej herbacie i ciasteczkach, z piękną formą dzielenia się opłatkiem prowadzoną przez księdza, wigilię ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Zebrani powodzianie, obdarowani darami podziękowali, byli wzruszeni.

Pomoc powodzianom w Jaśle
Pomoc powodzianom w Trzcinicy

Agata KozieradzkaKomentarzy 18
Dodane 08 Stycznia 2011
ja @ 09 Stycznia 2011 07:27 pm
Widzę że Dorota pamięta o krajanach. Pozdrawiam
@ 26 Sierpnia 2013 02:16 am
thank you for share!
ugg boots sale uk http://www.uggr-online.eu
@ 26 Sierpnia 2013 02:16 am
nice articles
ugg stores http://www.ggsestore.com
@ 01 Września 2013 02:00 pm
good articles
cheap ugg boots http://www.cheapuggrboots.eu
@ 04 Września 2013 05:40 am
nice articles
cheap ugg boots sale http://www.uggsbootssale.eu
@ 04 Września 2013 05:40 am
nice articles
ugg boots sale uk http://www.uggbootssaleuk.eu
@ 02 Listopada 2013 11:23 am
Click For MORE INFO
uggs outlet http://www.nluggs-outlet.com
@ 02 Listopada 2013 12:21 pm
Click for info
sparkly uggs http://sparklybootssale.com
@ 02 Listopada 2013 09:56 pm
Find Out More
ugg trainers http://bootstrainers.org
@ 03 Listopada 2013 08:02 am
Go HERE
uggs coupon code http://bootspromocode.org
@ 04 Listopada 2013 04:30 am
Click Here
ugg snow boots http://nowbootsstore.com
@ 12 Listopada 2013 12:50 pm
Why not try here
australia ugg http://www.uggaustraliaonline.eu
@ 12 Listopada 2013 02:26 pm
Investigate This Site
ugg australia sale http://bootssaleau1.com
@ 14 Listopada 2013 10:49 am
Check out here
ugg boots for cheap http://lippersforcheap.com
@ 23 Lutego 2014 01:06 pm
@ 19 Października 2014 04:59 am
,,!
canada goose soldes http://www.sallahu.fr
@ 09 Września 2017 07:45 pm
@ 17 Lutego 2018 09:05 am
Autor:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotionki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Nie pamiętaj
Content Management Powered by CuteNews


Copyright by OSP Nowosielce. Wszelkie prawa zastrzeżone.