Aktualności


Witamy na oficjalnej stronie internetowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach. Znajdą tu Państwo wszelkie informacje dotyczące działalności OSP, a także Zespołu Ludowego "Ziemia Sanocka".

 
„Z babcią i dziadkiem wirtualnie” już za nami
W sobotę, 27 listopada 2010 r. zakończyło się Zadanie nr 1 „Z babcią i dziadkiem wirtualnie” Etapu I operacji pod nazwą „Sprawni i aktywni w każdym wieku” realizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nowosielcach. Na przełomie października i listopada 2010 r. przeprowadzono dziesięciogodzinne warsztaty szkoleniowe mające na celu likwidowanie – zmniejszanie dystansu osób starszych do świata multimedialnego”.
Osoby biorące udział w warsztatach zostały rekrutowane w sposób otwarty poprzez ogłoszenia na tablicach ogłoszeń, ogłoszenie na stronie internetowej www.ospnowosielce.pl a także w szkole podstawowej i gimnazjum. Podczas tworzenia grupy warsztatowej brano pod uwagę kolejność zgłoszeń osób zainteresowanych pod wskazanym w ogłoszeniu numerem telefonu.
Zadanie przyczyniło się do przełamania barier międzypokoleniowych oraz integracji 32 osób bardzo młodych i starszych.
Szkolenie innowacyjne – warsztaty polegały na tym, że 19 wnuków, w tym 14 dzieci i 5 osób młodych – uczyło 13 starszych osób, tj.: 10 babć i 3 dziadków, w tym 3 przedstawicieli Zarządu OSP w Nowosielcach. Dzieci nauczyły dziadków i babcie podstawowej obsługi komputera i zapoznały z terminologią informatyczną. Młodzież zaprezentowała możliwości wykorzystania komputera w zakresie obsługi edytorów tekstu, programów graficznych, wykonanie zaproszeń i plakatów, komunikatorów internetowych, przygotowania niezbędnych dokumentów oraz ich drukowania.
Warsztaty szkoleniowe odbywały się pod okiem opiekuna świetlicy Pana Wojciecha Wojtala z wykształceniem kierunkowym informatycznym (automatyk), posiadającym doświadczenie w obsłudze sprzętu komputerowego. Miejscem warsztatów była własna świetlica OSP w Nowosielcach, wyposażona w osiem stanowisk komputerowych, ponadto dwie babcie uczyły się na własnych laptopach, które przynosiły na warsztaty..
Efektem końcowym zajęć jest zlikwidowanie – zmniejszanie dystansu osób starszych do świata multimedialnego, przełamanie barier międzypokoleniowych a także integracja ludzi bardzo młodych i starszych.
Na zakończenie warsztatów Panowie Edward Litwin i Damian Kozieradzki przedstawiciele Zarządu OSP w Nowosielcach wraz z Panią Beatą Nawalaniec przedstawicielem Urzędu Gminy w Zarszynie zarówno uczniom jak i uczącym wręczyli dyplomy za udział w warsztatach szkoleniowych, podczas których dzielne wnuki pomogły babciom i dziadkom zlikwidować – zmniejszyć dystans do świata multimedialnego, przełamać bariery międzypokoleniowe a także zintegrować ludzi bardzo młodych ze starszymi. Wszystkich uczestników warsztatów obdarowano również upominkami otrzymanymi od Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Zarszynie. Miłą niespodzianką zarówno dla dziadków jak i wnuków było zwiedzenie remizy strażackiej a także przymierzenie hełmów bojowych oraz zajęcie miejsca za kierownicą samochodu strażackiego. W imieniu uczestników warsztatów Pani Augustyna Lewińska podziękowała za zorganizowanie i dobrą atmosferę podczas warsztatów. Końcowym akcentem była wspólna fotografia a także zaproszenie zarówno wnuków jak i dziadków do licznego udziału w kolejnych zadaniach zaplanowanych w ramach operacji.


Zdjęcia

Agata Kozieradzka
Koordynator operacji
realizowanej przez OSP w NowosielcachKomentarzy 13
Dodane 02 Grudnia 2010
Swój @ 03 Grudnia 2010 11:30 pm
Fajna inicjatywa!
Gratulacje dla organizatorów!
Nowosielczanin @ 13 Października 2011 03:40 pm
Super to było laughing
@ 14 Sierpnia 2013 07:33 am
thank you for share!
ugg boots http://www.uggseonline.eu
@ 15 Sierpnia 2013 06:26 am
thank you for share!
uggs on sale uk http://www.uggseonsale.eu
@ 20 Sierpnia 2013 05:24 pm
good articles
gucci outlet http://www.guccioutletus-sales.com/
@ 23 Sierpnia 2013 10:37 pm
good articles
cheap sunglasses http://www.cheap-sunglass.net/
@ 24 Sierpnia 2013 09:04 pm
thank you for share!
ugg uk store http://www.uggsstore.eu
@ 26 Sierpnia 2013 02:16 am
thank you for share!
ugg outlet http://www.uggseoutlet.eu
@ 26 Sierpnia 2013 02:16 am
thanks for share!
ugg us http://www.ggrbootsus.com
@ 26 Sierpnia 2013 02:16 am
good articles
ugg http://www.uggr-online.eu
@ 04 Września 2013 05:40 am
thank you for share!
ugg store http://www.ggsestore.com
@ 06 Września 2013 04:49 pm
nice articles
ugg boots uk sale http://www.uggsbootssale.eu
@ 07 Września 2013 01:08 am
good articles
uggs outlet http://www.ggseoutletcanada.org
Autor:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotionki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Nie pamiętaj
Content Management Powered by CuteNews


Copyright by OSP Nowosielce. Wszelkie prawa zastrzeżone.