"Ziemia Sanocka" w "Mazowszu"
Marzenia się spełniają! "Ziemia Sanocka" po długich przygotowaniach wystąpiła gościnnie w Mateczniku Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Koncert nasz uświetnił obchody Dnia Dziecka pt. "Mazowsze Dzieciom". Przy okazji zwiedziliśmy dawną siedzibę zespołu - Pałac Karoliński ze zbiorami muzealnymi, w którym znajdują się gromadzone przez 65 lat przedmioty dokumentujące historię i dorobek artystyczny zespołu oraz osoby jego twórców - prof. Tadeusza Sygietyńskiego i jego żony Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej. Obecnie zbiory muzealne "Mazowsza" liczą około 1500 eksponatów; są wśród nich odznaczenia, medale, statuetki, nagrody, afisze koncertowe, pamiątki i fotografie.
Oprócz zwiedzania uczestniczyliśmy w profesjonalnie prowadzonych warsztatach tanecznych, a do występu przygotowywaliśmy się w sali prób im. Stanisława Jopka, która znajduje się w nowoczesnym obiekcie - obecnej siedzibie zespołu. Wspaniałe wrażenia, miła atmosfera i życzliwi ludzie na zawsze pozostaną w naszych sercach.
Przy okazji spotkania w "Mazowszu" - dzień wcześniej - 28 maja członkowie "Ziemi Sanockiej" zwiedzili także Warszawę. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła nam w zrealizowaniu napiętego planu wycieczki. Byliśmy w Centrum Nauki Kopernik, na Starówce oraz Krakowskim Przedmieściu. Widzieliśmy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Prześliśmy szlakiem Fryderyka Chopina, odwiedziliśmy Królewskie Łazienki, a w Ogrodzie Botanicznym podziwialiśmy pięknie kwitnące rododendrony, azalie, złotodeszcze i inne rośliny.
Nie lada atrakcją okazała się wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie mieliśmy możliwość uczestniczenia w trwających właśnie obradach, a także zwiedziliśmy budynek Sejmu oraz zapoznaliśmy się z historią polskiego parlamentaryzmu.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacja z wyjazdu.

Dodane 01 Czerwca 2013
@ 01 Czerwca 2013 11:32 pm
Wspaniała przygoda, piękny wyjazd.Tylko pozazdrościć.