Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada jest wyjątkowym dniem dla każdego Polaka. Nasza ojczyzna od swego zarania dziejów przeżywała wiele dramatycznych chwil. Najtragiczniejsze dla Narodu Polskiego były lata 1772 do 1918. Ten tragiczny czas od rozbiorów do odzyskania niepodległości przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowosielcach w patriotycznej inscenizacji. Dzięki współpracy z pracownikami Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku wprowadzone zostały elementy etnograficzne w tym narzędzia codziennego użytku oraz informacje dot. Nowosielec z tego okresu.

W radosnym koncercie zaprezentował się Regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka”. Grupa Młodsza zatańczyła piękny taniec narodowy Kujawiak, natomiast grupa starsza zaprezentowała tańce i przyśpiewki naszego regionu.

Współorganizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna, która rozpoczęła realizację projektu w ramach PROW „Nowosielce – Ludzie, historia, dokumenty”. Organizując Święto Niepodległości zrealizowała zadanie – Spotkanie z historią i tradycją.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście Ks. Proboszcz Henryk Dobosz, siostry zakonne, władze gminy, sołectwa, przedstawiciele stowarzyszeń i liczni mieszkańcy miejscowości, którzy gorąco oklaskiwali występy artystyczne.

Dodane 20 Listopada 2012
Jasiu @ 15 Grudnia 2012 11:47 am
Cudny występ smile
@ 04 Września 2013 05:38 am