Aktualności


Witamy na oficjalnej stronie internetowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach. Znajdą tu Państwo wszelkie informacje dotyczące działalności OSP, a także Zespołu Ludowego "Ziemia Sanocka".

 
Florian 2011
To był udany „Piknik rodzinny”

zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nowosielcach w ramach operacji„Sprawni i aktywni w każdym wieku” z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013, i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, pod nazwą „Rycerze Floriana”połączony z obchodami „Dnia Strażaka”w dniu 2 maja 2011 r. Celem zadania było zorganizowanie czasu wolnego dla mieszkańców Nowosielec.
Po powitaniu uczestników pikniku i przybyłych gości oraz odczytaniu krótkiego referatu przez prowadzących Joannę i Jacka Gomułków,występ rozpoczęły dzieci w wieku od 3 do 5 lat uczęszczające do przedszkola i oddziału przedszkolnego w Nowosielcach, przygotowane przez panie nauczycielki: Elżbietę Malinowską i Lidię Bętkowską. Występ mażoretek i marsz paradny orkiestry dziecięcej wprowadziły wręcz w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność. Słychać było niekończące się brawa. Na wysokości zadania stanął także dyrygent orkiestry i mażoretkatamburmajorka.
Uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Nowosielcach,przygotowani przez panie nauczycielki: Bożenę Teśniarz i Izabelę Kaszewicz – pięknie wykonali inscenizację pt.: „Pali się dom” oraz wiersze i piosenki, a także złożyli życzenia, laurki i kwiaty z okazji Dnia Strażaka na ręce Prezesa i Naczelnika OSP w Nowosielcach.
Czterej uczestnicy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rymanowie,zaśpiewali osiem piosenek przy akompaniamencie opiekuna - pana Grzegorza Bałuta a także opiekunami byli pani Bogusława Farbaniec i pan Grzegorz Zięba, a następnie przeprowadzone zostały zabawy integracyjne, tj. quiz muzyczny i konkurs piosenki karaoke. Była to świetna zabawa. Publiczność zadowolenie swoje wyrażała długimi i głośnymi brawami.
Najmłodsza grupa Regionalnego Zespołu Ludowego „Ziemia Sanocka” przy OSP w Nowosielcach – pod opieką pani Joanny Gomułki, pięknie zatańczyła „Kujawiaka”, dla niektórych artystów był to pierwszy występ w tym zespole.
Ogłoszono wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach tego zadania, tj.
„Konkursu wiedzy pożarniczej” przeprowadzonego w Szkole Podstawowej w Nowosielcach i konkursu plastycznego „Strażak w oczach dzieci”
– laureatom konkursu plastycznego wręczono nagrody i dyplomy.
Wszystko, to odbywało się przy unoszącym się w powietrzu zapachu grillowanych kiełbasek serwowanych dla wszystkich uczestników pikniku, gorącej herbacie, sokach i słodyczach. Po wysłuchaniu pięknego koncertu Orkiestry Dętej z Długiego, piknik rodzinny zakończył wymarsz strażaków OSP w Nowosielcach w szyku do Kościoła na Mszę świętą.

Fotorelacja

Agata Kozieradzka
koordynator projektu


Komentarzy 7
Dodane 07 Maja 2011
@ 31 Sierpnia 2013 08:41 pm
nice articles
ugg http://www.uggrsale.eu
@ 31 Sierpnia 2013 08:41 pm
nice articles
ugg http://www.uggr-online.eu
@ 02 Września 2013 08:57 am
nice articles
uggs store http://www.ggsestore.com
@ 04 Września 2013 05:40 am
thanks for share!
sale ugg http://www.uggseonsale.eu
@ 06 Września 2013 05:37 am
thanks for share!
ugg store http://www.uggsstore.eu
@ 12 Listopada 2013 08:01 pm
You could look here
uggs for kids http://www.ggsekids.com
@ 12 Lipca 2018 10:28 am
very good submit, i actually love this website, keep on it
Autor:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotionki: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Nie pamiętaj
Content Management Powered by CuteNews


Copyright by OSP Nowosielce. Wszelkie prawa zastrzeżone.