Ciąg dalszy Informacji o usuwaniu skutków powodzi przez OSP Nowosielce na terenie województwa podkarpackiego
W dniach 07 i 08 czerwca 2010 r. w powiecie dębickim w miejscowości Zawierzbie w gminie Żyraków - w akcji brali udział druhowie: Włodzimierz Kozieradzki, Jan Dragan, Mateusz Nawalaniec oraz Marcin Michalski...
Dodano 19 Lipca 2010

XVI OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH KRYNICA - 2010
W dniach 25-26 czerwca 2010 roku, na estradzie obok Pijalni Zdrojowej w Krynicy Zdroju woj. Małopolskie odbyły się XVI Ogólnopolskie Spotkania Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych RP, których współorganizatorami oprócz Zarządu Głównego Związku OSP RP był Burmistrz Krynicy Zdroju oraz Krynickie Centrum Kultury.
Dodano 01 Lipca 2010

Ruska Poruba 2010
To warto było zobaczyć! 30 maja 2010 roku, w przepięknej górskiej scenerii miejscowego amfiteatru w Ruskiej Porubie Okres Miedzilaborce na Słowacji odbył się kolejny Festiwal Folklorystyczny, w którym wzięło udział dziewięć zespołów. Spotkanie rozpoczęto występem miejscowego Zespołu „Porubl’anka” z Ruskiej Poruby, po czym nastąpiła prezentacja dorobku ośmiu zespołów artystycznych, działających w północno wschodniej Słowacji.
Dodano 08 Czerwca 2010

Pomoc powodzianom
Na prośbę Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego Krąg w Nowosielcach ksiądz kanonik Jan Gancarz, proboszcz Parafii Nowosielce ogłosił zbiórkę na rzecz powodzian.
Dodano 01 Czerwca 2010

Powódź w Mielcu
W dniach 18 – 19 maja 2010 r. nasza jednostka została zadysponowana przez Państwową Straż Pożarną w Sanoku na teren powiatu mieleckiego w celu wzięcia udziału w akcji powodziowej.
Z Sanoka do Mielca wyjechała kolumna aut z PSP Sanok, OSP Nowosielce, OSP Nadolany i OSP Tyrawa Wołoska.
Następnie udaliśmy się na teren Gminy Borowa w okolice ujścia rzek Breń i Wisłoka do Wisły na wysokości elektrociepłowni Połaniec. Zabezpieczaliśmy tam wały przeciwpowodziowe workami z piaskiem.
Dodano 21 Maja 2010

Powódź
Po intensywnych niedzielnych opadach deszczu, podniósł się zdecydowanie poziom wody na Pielnicy. W nocy z niedzieli na poniedziałek woda wystąpiła z brzegów podtapiając Dom Kultury i okoliczne gospodarstwa. W kulminacyjnym momencie woda przekroczyła stan 3,90m. Strażacy z naszej jednostki zabezpieczyli workami z piaskiem Dom Kultury, co uchroniło przed zalaniem kotłowni, garażu i piwnic. Po godzinie 2.00 deszcz ustał i woda zaczęła opadać.

Zdjęcia z podtopień
Dodano 17 Maja 2010

Treningi czas zacząć
Droga młodzieży w piątek (07-05) o godzinie 18.00 pierwszy trening przed zawodami wojewódzkimi.
Zapraszam dziewczyny i chłopców na stadion Szarotki.

Damian

Dodano 04 Maja 2010

Dzień Strażaka 2010
W dniu 2 maja odbyły się uroczystości z okazji dnia patrona strażaków Św. Floriana. Obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem z pocztem sztandarowym i orkiestrą dętą do kościoła, gdzie została odprawiona msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Po mszy udaliśmy się pod remizę gdzie prezes Emil Węgrzyn odczytał życzenia od prezesa ZG ZOSP Waldemara Pawlaka oraz wójta Gminy Zarszyn Andrzeja Betleja.
Po odprowadzeniu pocztu sztandarowego i rozwiązaniu szyku, udaliśmy się pod altanę gdzie sekcja kwatermistrzowska przygotowała poczęstunek.
W imieniu wszystkich strażaków serdecznie dziękuję Orkiestrze Dętej „Lutnia” przy OSP Zarszyn za uświetnienie naszej uroczystości.

Zdjęcia z uroczystości

Damian